Stručný popis:Denne spravy z Spravy.Pozri.sk
Aktuálny počet článkov:40 článkov
| 1 | 2 | Ďalej »
Spravy.Pozri.sk RSS kanál - 23. apríl 2018

Dunajská Streda zvíťazila nad Žilinou, dvojgólovým hrdinom zápasu sa stal Herc

ŽILINA 22. apríla (WebNoviny.sk) - Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili nad domácimi hráčmi Žiliny 3:2 v nedeľňajšom stretnutí 6. kola nadstavbovej časti v skupine o titul najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018. Skóre duelu otvoril v prvom polčase hosťujúci Kristopher Vida. Druhý polčas..... [ Čítaj celý článok ]

SPD má novú šéfku, Nahlesová sa stala prvou ženskou líderkou sociálnych demokratov

BERLÍN 22. apríla (WebNoviny.sk) — Novou predsedníčkou stredo-ľavej Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) sa v nedeľu stala Andrea Nahlesová. Delegáti na mimoriadnom zjazde strany v meste Wiesbaden zvolili doterajšiu šéfku svojho poslaneckého klubu v Spolkovom sneme dvoma tretinami hlasov...... [ Čítaj celý článok ]

Jungels z tímu Quick-Step Floors triumfoval na štvrtom monumente sezóny Liége-Bastogne-Liége

ANS 22. apríla (WebNoviny.sk) - Luxemburčan Bob Jungels triumfoval v nedeľňajšej záverečnej monumentálnej cyklistickej klasike Liége-Bastogne-Liége. Preteky s dĺžkou 258 km, štartom v Liége a cieľom v Ans boli zároveň poslednými z trojice tzv. ardenských klasík. Dvadsaťpäťročný úradujúci luxemburský..... [ Čítaj celý článok ]

Nadal získal rekordný 11. titul v Monte Carle, v rebríčku ostáva pred Federerom

MONTE CARLO 22. apríla (WebNoviny.sk) - Španielsky líder svetového rebríčka a obhajca trofeje Rafael Nadal zvíťazil za 94 minút 6:3, 6:2 nad Japoncom Kei Nišikorim v nedeľňajšom finále dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 Rolex v monackom Monte Carle (dotácia 5 238 735 eur, antuka..... [ Čítaj celý článok ]

Chelsea zdolala Southampton a postúpila do finále FA Cupu

LONDÝN 22. apríla (WebNoviny.sk) - Futbalisti Chelsea Londýn zvíťazili nad hráčmi Southamptonu 2:0 v semifinálovom stretnutí anglického FA Cupu. Skóre zápasu otvoril v úvode druhého polčasu útočník "blues" Olivier Giroud. Poisťujúci gól pridal v závere duelu Álvaro..... [ Čítaj celý článok ]

Kazaň získala svoj tretí Gagarinov pohár, vo finále KHL porazila CSKA Moskva 4:1 na zápasy

MOSKVA 22. apríla (WebNoviny.sk) - Hráči Kazane sa stali víťazmi Kontinentálnej hokejovej ligy. Rozhodli o tom v piatom zápase finálovej série, keď na vlastnom ľade zvíťazili nad CSKA Moskva 1:0.
O jediný presný zásah stretnutia sa postaral v 42. min Kanaďan v službách tatárskeho klubu..... [ Čítaj celý článok ]

Motocyklista preletel cez riadidlá, utrpel poranenie hrudníka a brucha

BRATISLAVA 22. apríla (WebNoviny.sk) - K nehode dvoch motorkárov pri obci Jezersko v okrese Kežmarok v nedeľu popoludní museli privolať leteckých záchranárov. Zachraňovali 46-ročného muža, ktorý preletel cez riadidlá, následkom čoho utrpel poranenie hrudníka a brucha.
Ako informovala..... [ Čítaj celý článok ]

Slováci na MS v hokeji do 18 rokov deklasovali Francúzov a zaistili si postup do štvrťfinále

ČEĽABINSK 22. apríla (WebNoviny.sk) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov zdolali v nedeľu rovesníkov z Francúzska vysoko 7:1 vo svojom treťom vystúpení na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v Rusku a spečatili tým svoj postup do štvrťfinále. Po úvodnej prehre s Fínmi (2:5) a..... [ Čítaj celý článok ]

Aktualizované: Kližan uspel vo finále kvalifikácie v Barcelone si zahrá v hlavnej súťaži

BARCELONA 22. apríla (WebNoviny.sk) - Slovenský tenista Martin Kližan nasadený ako štvrtý zvíťazil nad americkou osmičkou "pavúka" Ernestom Escobedom za 86 minút 6:4, 6:2 v stretnutí nedeľňajšieho finálového 2. kola kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na..... [ Čítaj celý článok ]

ManCity a Arsenal vysoko zvíťazili, súboj Stoke – Burnley sa skončil remízou

LONDÝN 22. apríla (WebNoviny.sk) - Čerstvý anglický futbalový majster Manchester City zvíťazil na vlastnom trávniku nad Swansea vysoko 5:0 v nedeľňajšom stretnutí 35. kola najvyššej súťaže. Domáci sa dostali v prvom polčase do dvojgólového vedenia, keď sa presadili David Silva a Raheem Streling...... [ Čítaj celý článok ]

Dukla Trenčín vyhrala na ľade „baranov“, o majstrovi Tipsport ligy rozhodne siedmy zápas

BANSKÁ BYSTRICA 22. apríla (WebNoviny.sk) - Finále play-off najvyššej slovenskej hokejovej súťaže bude mať aj siedme pokračovanie, ktoré už musí rozhodnúť o majstrovi. Šieste finále v nedeľu v Banskej Bystrici sa skončilo tesným víťazstvom Trenčína 3:2 (1:0, 2:1, 0:1). Trenčania zaostávali vo finále..... [ Čítaj celý článok ]

„Capkovia“ remizovali so Schalke, Mainz neuspeli na pôde Augsburgu

BERLÍN 22. apríla (WebNoviny.sk) - Futbalisti posledného Kolína nad Rýna doma remizovali s hráčmi Schalke 2:2 v nedeľňajšom stretnutí 31. kola najvyššej nemeckej súťaže.
"Capkovia" zaostávajú za pásom záchrany o osem bodov, do konca I. bundesligy ostávajú posledné tri stretnutia,..... [ Čítaj celý článok ]

V Kábule sa odpálil samovražedný útočník, zahynuli desiatky ľudí

KÁBUL 22. apríla (WebNoviny.sk) - Samovražedný útok v afganskej metropole Kábul neprežilo v nedeľu 57 ľudí, medzi nimi 22 žien a osem detí. Útočník sa odpálil pred registračným strediskom pre voličov, pred ktorým čakali desiatky ľudí. Najmenej 119 osôb utrpelo pri útoku zranenia, informovali ministerstvá..... [ Čítaj celý článok ]

Agentúra Moody’s zlepšila ratingový výhľad Českej republiky

BRATISLAVA 22. apríla (WebNoviny.sk) - Medzinárodná ratingová agentúra Moodys zmenila výhľad hodnotenia úverovej spoľahlivosti Českej republiky zo stabilného na pozitívny. Zároveň krajine potvrdila dlhodobý emisný rating a rating nadriadených nezabezpečených záväzkov na úrovni A1. Hlavným dôvodom..... [ Čítaj celý článok ]

Hamšíkov Neapol v šlágri Serie A zdolal Juventus, z triumfu svojho tímu sa tešil aj Škriniar

RÍM 22. apríla (WebNoviny.sk) - "Zápas jari" v talianskej najvyššej futbalovej súťaži sa skončil víťazstvom Neapolu na trávniku Juventusu Turín 1:0 v nedeľňajšom stretnutí 34. kola. Jediný gól duelu strelil v 90. min hlavou po rohovom kope senegalský obranca Kalidou..... [ Čítaj celý článok ]

Atlético Madrid uhralo s Betisom iba remízu, Las Palmas vypadáva z La Ligy

MADRID 22. apríla (WebNoviny.sk) - Las Palmas po domácej prehre s Alavésom 0:4 v nedeľňajšom stretnutí 34. kola La Ligy definitívne zostúpi z najvyššej španielskej futbalovej súťaže. O víťazstve hostí rozhodol v druhom polčase dvoma gólmi Munir El Haddadi, po jednom zásahu pridali Álvaro Medrán..... [ Čítaj celý článok ]

Nedokonalá dohoda s Iránom je podľa Merkelovej lepšia ako žiadna

JERUZALEM 23. apríla (WebNoviny.sk) — Nedokonalá dohoda s Iránom je lepšia ako žiadna, uviedla nemecká kancelárka Angela Merkelová v rozhovore pre izraelskú televíziu Channel 10. Dodala, že Nemecko bude pozorne dohliadať na to, aby sa aj plnila.
Merkelová sa stretne budúci týždeň s..... [ Čítaj celý článok ]

Šieste finále Tipsport ligy malo nechutnú dohru, lietali aj päste a zasahovala polícia

BANSKÁ BYSTRICA 23. apríla (WebNoviny.sk) - Nechutnú dohru mal šiesty zápas finále play-off hokejovej Tipsport ligy 2017/2018 medzi Banskou Bystricou a Trenčínom, v ktorom hosťujúca Dukla zvíťazila 3:2 a vyrovnala stav série na 3:3.

Zrušená tlačová konferencia

Počas pozápasových..... [ Čítaj celý článok ]

NEW YORK 23. apríla (WebNoviny.sk) - Hokejisti Pittsburghu Penguins postúpili po víťazstve 8:5 nad hráčmi Philadelphie Flyers v nedeľňajšom zápase 1. kola play-off Východnej konferencie zámorskej NHL do 2. kola vyraďovacej časti.

Guentzel strelil štyri góly

Hrdinom "tučniakov"..... [ Čítaj celý článok ]

Káder slovenskej hokejovej reprezentácie opustili Miklík, Sukeľ a Trška

BRATISLAVA 23. apríla (WebNoviny.sk) - Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay urobil pred tohtotýždňovými prípravnými súboji v Piešťanoch a Nitre niekoľko zmien v kádri. V porovnaní so zápasmi v Michalovciach a Poprade proti Lotyšom (dvakrát víťazstvo 4:1) už nepokračujú obranca..... [ Čítaj celý článok ]