Kvalitné RSS zdroje z Mráčika

Kvalitné RSS zdroje z Mráčika

O stránke RSS Mráčik

Čo je RSS?

RSS je skratka, ktorá znamená Rich Site Summary. Ide o informačné zdroje na internete, ktoré dokážu užívateľa automaticky upozorňovať na nové správy, novinky, informácie. K týmto správam majú užívatelia prístup pomocou špecializovaných RSS čítačiek. AJ táto stránka funguje ako RSS čítačka. Aktuálne správy sú prístupne priamo v internetovom prehliadači.

Ako to funguje?

Veľmi jednoducho. Spravodajský server, ktorý chce ponúkať užívateľom správy formou RSS, umiestni na svoju webovú stránku RSS súbor, ktorý má špeciálny formát a obsahuje informácie, ktoré sú priebežne a automaticky aktualizované. Užívateľovi stačí tento RSS zdroj zaradiť do svojej čítačky a má každý deň čerstvé správy.

Čo prináša Mráčik pre RSS?

Mráčik funguje ako zoznam RSS zdrojov a zároveň aj ako RSS čítačka týchto zdrojov. Zdroje sú zaradené do rôznych kategórií podľa oblastí a podľa jazyka. Užívateľ si môže prezrieť RSS zdroje a tie, ktoré ho zaujmú, si zaradí do svojej RSS čítačky. Mráčik bude publikovať tie zdroje, ktoré prejdou kontrolou, aby bola zachovaná kvalitná úroveň RSS zdrojov v katalógu.

Užitočné odkazy na RSS

  1. Špecifikácie RSS

Podporte túto stránku

Vložením tohoto loga na svoju stránku podporíte rozvoj tejto stránky. Vopred ďakujeme.

RSS katalóg

-------------------------------------------------------------------------------------
<a href="http://rss.mracik.sk"><img src="http://rss.mracik.sk/images/rss-katalog.png" width="88" height="34" alt="RSS katalóg" /></a>
-------------------------------------------------------------------------------------