29. november 2021 04:00:07
Verzia:RSS 2.0
Aktuálny počet článkov:10 článkov
Šport a pohyb – Denník N - 28. november 2021

Vlhová prvýkrát viditeľne zaváhala. Ukázala, akou veľkou pretekárkou je, chválila ju expertka

Dobrý deň, Petra Vlhová sa v novej sezóne aj pri štvrtom štarte v pretekoch Svetového pohára umiestnila na pódiu. V nedeľnom slalome v americkom Killingtone obsadila druhé miesto, za domácou Mikaelou Shiffrinovou zostala o 0,75 sekundy. Tretie miesto obsadila Švajčiarka Wendy Holdenerová (+0,83 s). Slovenská lyžiarka v nedeľu vyhrala 1. kolo, v druhom však urobila veľkú chybu a výhodu stratila. Vlhová tak nenadviazala […] [ Čítaj celý článok ]
Šport a pohyb – Denník N - 27. november 2021

Cháru zaradili do zostavy najväčších sklamaní. Islanders straší pravidlo Dňa vďakyvzdania

Dobrý deň, New York Islanders je jediným tímom, ktorý za posledné dva roky dokázal v play-off dostať sériu s Tampou Bay do siedmeho zápasu. Vo vlaňajšom finále konferencie síce nakoniec Islanders neuspeli, no pred touto sezónou mali veľké ambície. Sezóna mala byť výnimočná aj sťahovaním sa do novej haly UBS Arena. Po úvodnom mesiaci sa však Islanders […] [ Čítaj celý článok ]

Po mesiášoch prichádza ideológ. Nový tréner United Rangnick patrí k tvorcom moderného futbalu

Príchod Ralfa Rangnicka do Manchestru United je víťazstvom pre všetkých futbalových teoretikov. 63-ročný Nemec nikdy sám nehral na najvyššej úrovni a kritici sa mu vysmievali, ale dnes patrí k najväčším intelektuálom vo svetovom futbale. Keď po víkendovej prehre s Watfordom United prepustil trénera Oleho Gunnara Solskj [ Čítaj celý článok ]

La Máquina, to bol krásny futbal, tango a víno. Jeden z najlepších tímov histórie hral v Argentíne

Un 17/11, pero de 1946, jugaron juntos por última vez Mu [ Čítaj celý článok ]
Šport a pohyb – Denník N - 26. november 2021

Nitrianskej firme Fitshaker sa zdvojnásobili tržby, na cvičenie v obývačke chce prilákať viac mužov a bojí sa Apple Watch

Fitshaker je najväčšia slovenská firma, ktorá robí online tréningy. Na svojej stránke zverejňuje rôzne typy cvičení – od meditačných po intenzívne silové. Ľudia si doma pustia video a podľa neho cvičia. Čoraz viac sú ochotní za to aj platiť. Tržby Fitshakera sa v pandemických rokoch 2020 a 2021 zvýšili dvojnásobne. Teraz v tretej vlne korony už skokovo nerastú. Ľudia […] [ Čítaj celý článok ]

Útočí na miestenku do Ligy majstrov. West Ham United ťahajú aj hráči a peniaze z Česka

West Ham hrá v nedeľu od 15.00 h na ihrisku Manchestru City. [ Čítaj celý článok ]

Má 21, už teraz patrí k najlepším Slovenkám v histórii. Som len na začiatku, hovorí Atlétka roka Zapletalová

Atlétka Emma Zapletalová patrí k najväčším športovým talentom na Slovensku. V behu na 400 metrov cez prekážky skončila na olympiáde na 15. mieste, v júli presvedčivo vyhrala majstrovstvá Európy do 23 rokov. Jej víťazný čas 54,28 s je už teraz jedným z najhodnotnejších ženských výkonov v histórii slovenskej atletiky. V novembri získala ocenenie Atlét roka 2021. 21-ročná rodáčka z Nitry v rozhovore hovorí aj […] [ Čítaj celý článok ]

Jazdil so Saganom, prešprintoval Groenewegena. Výnimočný talent Baška chce oživiť kariéru v Dukle

Hneď vo svojej prvej sezóne vo World Tour vyhral preteky Handzame Classic, keď za sebou presvedčivo nechal aj budúcu šprintérsku hviezdu Dylana Groenewegena. Erik Baška mal v profesionálnej cyklistike sľubne rozbehnutú kariéru, ako majster Európy do 23 rokov získal zmluvu v tíme Tinkoff a spolu s bratmi Saganovcami jazdil aj za Boru-Hansgrohe. V uplynulých rokoch však len zriedkavo dostal možnosť […] [ Čítaj celý článok ]

Na mikroúspech treba zázrak. Zápas roka Slovanu ukázal, aký vzdialený je sen o Reale Madrid

Predstavitelia Slovana Bratislava označili zápas proti PAOK-u Solún v Konferenčnej lige za zápas roka. Ak by ho Slovan vyhral, pokračoval by v európskych pohároch aj na jar, čo sa v ére samostatnosti podarilo len Artmedii počas pamätnej sezóny 2005/06. Celé to lepšie znie, ako v skutočnosti je, pretože Artmedia vtedy dosiahla v Európe viacero veľkých víťazstiev, zatiaľ čo Slovan v tejto […] [ Čítaj celý článok ]